0

ŠOK NA ETIHADU! Lids pobedio Mančester siti sa igračem manje, Dalas apsolutni junak! (VIDEO)

Objavljeno: 10.04.21 u 15:50

Fudbaleri Lidsa napravili su veliko iznenađenje, pošto su savladali ekipu Mančester sitija sa 2:1 u meču 31. kola Premijer lige.

Ekipa Pepa Gvardiole nije bio na prepoznatljivom nivou, verovatno mislima u Dortmundu gde će u sredu igrati revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Borusije.

Lids je izašao hrabro na ‘Etihad’, dobro se branio, a u 42. minutu uspeo da ugrozi Siti i zatrese njegovu mrežu.

Učinio je to Dalas, veoma preciznim udarcem sa distance je od stative smestio loptu iza leđa Edersona.

Potom je kapiten Lijam Kuper dobio direktan crveni karton zbog starta đonom nad Rahimom Sterlingom.

U nastavku je domaćin još više napao, ali nije uspevao da probije bedem gostiju sve do 76. minuta kada je Feran Tores bio strelac.

Ipak, do kraja meča ‘građani’ više nisu imali ozbiljnijih prilika, a veliku šansu za Lids propustio je Rafinja u 86. minutu kada je izašao jedan na jedan ispred Edersona, ali nije uspeo da ga savlada.

Međutim, ukazala se nova prilika u 91. minutu za Stjuarta Dalasa, koji je iskoristio i postao apsolutni heroj Lidsa.