0

REAL BOLJI OD LIVERPULA: Foden u finišu meča doneo pobedu Sitiju!

Objavljeno: 06.04.21 u 23:15

Dve zanimljive četvrtfinalne utakmice!

Odigrane su prve utakmice četvrfinala najkvalitetnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Real je u glavnom gradu Španije ugostio ekipu Liverpula. Domaćin je na stadionu ‘Alfredo di Stefano’ ostvario trijumf rezultatom 3:1.

Žunior Vinisijus je savladao Alisona u u 27. minutu! U ulozi asistenta našao se vezista Toni Kros. Real je nakon devet minuta duplirao prednost! Mrežu Liverpula ovog puta je zatresao Marko Asensio.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata.

Nakon šest minuta igre u nastavku Mo Salah je postigao pogodak i ublažio prednost domaćih. U nastavku je viđena velika borba, a konačan rezultat je postavljen u 65. minutu.

Vinisijus je postigao drugi pogodak, a Luka Modrić je upisao asistenciju.

Mančester Siti je na ‘Etihadu’ ugostio Borusiju. Gosti iz Dortmunda su ozbiljno namučili ekipu Pepa Gvardiole.

Domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Kevin De Brujne je u 19. minutu iskoristio asistenciju Rijada Mareza i tako doneo prednost Mančester Sitiju. Borusija je pružila snažan otpor. Na terenu je viđena prava bitka!

Na golove se čekalo do samog finiša meča. Kapiten Marko Rojs je u 84. minutu zatresao mrežu golmana domaće ekipe! U ulozi asistenta se našao Erving Haland.

U momentima kada je izgledalo da će Borusija ostvariti odličan rezultat, mladi Fil Foden je postigao pogodak i doneo pobedu Sitiju.

Nemci ipak mogu biti zadovoljni jer im je u revanšu dovoljan trijumf minimalnim rezultatom.