AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Partizan demolirao Krku i osvetio se za poraz u prvom delu sezone!

Objavljeno: 03.04.21 u 22:46

Košarkaši Partizana su u 24. kolu ABA lige savladali Krku – 91:67.

Nakon serije ud šest poraza u svim takmičenjima, koja je nedavno prekinuta, crno-beli su upisali i trećii uzastopni poraz i tako se osveetili Krki za kiks u prvom delu sezone.

Od starta meča je Parni valjka kontrolisao dešavanja na parketu, a do prve dvocifrene prednosti je stigao krajem prve četvrtine. U drugoj deonici se Krka vratila i nakon tri minuta igre smanjila na posed zaostatka (21:18), a onda i izjednačenja (21:21).

Odbili su crno-beli ovaj nalet godiju, a Ognjen Jaramaz je pogodio prvu trojku za Parni valjka na meču, tek u 19. minutu za ubedljivih 41:27, dok su do kraja prvog poluvrmena gosti ubacili još četiri poena – 41:33.

U drugom poluvremenu Partizan je bukvalno pregazio rivala, koji se tokom prvog, koliko-toliko držao. U trećoj četvrtini je prednost Partizana prvo bila 14 (52:38), pa 18 poena (66:48), da bi se na veliki odmor otišlo s 72:53. U poslednjoj deonici su izabranici Aleksandra Matovića rutinski odradili posao i stigli do ubedljive pobede.

Partizan je do pobede predvodio sjajni Rašon Tomas, koji je ispunio sve kolone. Imao je 17 poena, 5 skokova, 6 asistencije i 4 ukradene lopte, kao i jednu blokadu. Pratili su ga Perkins sa 13, Jaramaz sa 12 i Jankobvić i Trifubnović sa po 11 poena. U ekipi Krke istakli su se Kamfor i Škifić sa po 13 poena i Stipčević i Barič sa po 11.

Nakon ovog kola Partizan ima skor 10-13, dok će Krka i dalje morati da se bori za opstanak jer ima 7-15. U narednoj rundi Partizan je slobodan, dok Krka dočekuje Budućnost.