Raspored utakmica Superlige Srbije

SUPERLIGA: Mladost silna, Vojvodina sigurna, TSC bolji od Proletera – po bod Mačvi i Voždovcu!

Objavljeno: 02.04.21 u 19:00

Odigrane su prve četiri utakmice 29. kola Superlige Srbije.

Mladost iz Lučana je slavila protiv Radničkog (4:1), TSC protiv Proletera (2:0), a Vojvodina protiv Novog Pazara (1:0), dok je duel Voždovca i Mačve okončan bez pobednika.

Najuzbudljive je bilo u Lučanima, gde je tokom drugog poluvremena viđeno čak pet golova, a u prvom nijedan. Domaćin je sve pogađao u drugom delu, po dva puta su se u strelce u pisali Bojović i Jovanović. Počasni pogodak za goste bio je delo Veljka Trifunovića.

Do bitnih bodova stigla je i Vojvodina pobedom nad Novim Pazarom, kojom je uspešno nastavila odbranu treće pozicije i mesta u Evropi – 1:0 (0:0). Nije Stara dama blistala, naprotiv, Pazarci su imali svoje prilike, ali je gol odluke postigao Momčilo Mrkaić.

TSC je u derbiju timova sa severa pobedio Proleter sa 2:0. Golove su postigli Banjac u 33. minutu i Lukić u finišu utakmice. Uzbuđenja jedino nije bilo na mču Voždovac – Mačva.