Košarka

NBA: Pokuševski blistao protiv Dragića, Bjelica debitovao u dresu Majamija (VIDEO)

Objavljeno: 30.03.21 u 09:19

Košarkaši Dalas Maveriksi savladali su Oklahoma Siti Tandere sa 127:106.

Dalas je na poluvremenu vodio 71:63, zatim su treću četvrtinu završili serijom 12:4, posle čega je njihova prednost porasla na 100:83. Nakon toga su bez mnogo problema utakmicu priveli kraju i stigli do nove pobede protiv Tandera, koji su bili lišeni pomoći Šaja Alekandera, Darija Bejzla i Lua Dorta.

Posle dva propuštena meča, Luka Dončić se vratio na teren i bio je najbolji u dresu Maveriksa. Slovenac je zabeležio 25 poena, uz 7 asistencija. Kristaps Porzingis dodao je 20 poena, uz devet skokova, a Boban Marjanović je na terenu proveo nešto više od pet minuta, imao je dva promašaja iz igre.

U ekipi Tandera najbolji je bio mladi srpski košarak Aleksej Pokuševski, koji je meč završio sa 21 poenom, šest skokova i dve asistencije, a Svi Mihajljuk je ubacio 16 poena.

Dalas je pobedu zabeležio posle dva vezana poraza i sada je sedmi na Zapadu sa 25 pobede i 21 porazom. Oklahoma je pretrpela treći poraz u nizu i sa skorom 19-27 zauzima 13. poziciju na istoj tabeli.

(Video:YouTube/MLG Highlights)

Košarkaši Majamija su prekinuli niz od šest poraza, pošto su savladali Njujork Nikse 98:88. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je prve minute za tim iz Majamija, a zabeležio je jedan skok. Hit je meč prelomio u trećoj deonici, kada je stigao do dvocifrene prednosti.

Džimi Batler je bio najbolji u pobedničkom timu sa 27 poena, Bam Adebajo je dodao 20 poena uz 17 skokova, Goran Dragić je ubacio četiri poena, a Nemanja Bjelica je za pet minuta na terenu zabeležio skok. U dresu Niksa Džulijus Randl je brojao do 22, Derik Rouz je imao 16 poena.

Tim iz Njujorka je četvrti na tabeli Zapada sa skorom 24-23, dok je Majami na osmoj poziciji sa učinkom 23-24.

(Video:YouTube/HNB Media TV – Highlights & Sports)