0

PREMIJER LIGA: Arsenal je uspeo da stigne zaostatak od tri gola protiv Vest Hema, ali ne i da pobedi!

Objavljeno: 21.03.21 u 18:07

Kakav spektakl su priredili Vest Hem i Arsenal u meču 29. kola engleske Premijer lige.

Bio je to sjajan meč u malom londonskom derbiju, koji je okončan rezultatom 3:3 (3:1).

Fudbaleri Arsenala su gubili 3:0, ali su na kraju uspeli da dođu do boda. Džesi Lingard je do sredine prvog poluvremena uspeo da se dva puta upiše među strelce, prvo je pogodio u 15. minutu, na asistenciju Antonija, a zatim je u 17. minutu asistirao Bovenu za 2:0. Domaći tim je prednst dodatno povisio u 32. minutu, kada je strelac bio Souček.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Ipak, sreća danas nije bila na strani Vest Hema, koji je uspeo nešto, što se ne viđa tako često – da postigne dva autogola.

Prvi je postigao Souček, samo šest minuta nakon gola za 3:0, dok je drugi bio delo štopera Dosona, u 61. minutu. Nisu se predavale Tobdžije i bili su bolji od svog rivala, koji je doduše preko Antonija propustio priliku da overi pobedu. Ključan momenat meča, bila je izmena koju je Arteta izvršio u 74. minutu, kada je ubacio Pepea, koji samo osam minuta kasnije asistirao Lakazeru za 3:3.