ZVEZDAŠI NA KALJENJU: Marko Konatar strelac, istakli se Vasiljević, Katić i Babić

Objavljeno: 16.03.21 u 14:45
FK Crvena zvezda ima 15 igrača na pozajmici, a čak 12 nastupalo je za svoj sadašnji tim u vikendu za nama.

Igrači su pokazali ogromnu borbu i želju da se vrate u Crvenu zvezdu, a najveću pažnju na sebe su privukli Marko Konatar, Andrija Katić, Nikola Vasiljević i Srđan Babić.

Posebno se istakao levi bek Marko Konatar koji je postigao pogodak za Železničar iz Pančeva protiv Zemuna, a još bolji bio u odbrani jer njegov tim nije primio gol i slavio rezultatom 2:0. To je ujedno bio i prvi njegov pogodak u Prvoj ligi Srbije. Uz njega istakao se i Andrija Katić golman IMT-a koji je uspeo da sačuva mrežu svih 90 minuta protiv Radničkog iz Pirota u pobedi ,,traktorista” sa 2:0. Isto to uradio je i Nikola Vasiljević koji je uspeo da odoli svim napadima Spartaka iz Subotice u pobedi svog tima rezultatom 2:0.

Pored Marka Konatara koji je ostavio najbolji utisak, posebnu pažnju privukao je i Srđan Babić. Mladi štoper odigrao je 90 minuta u remiju (2:2) protiv Brage i prema statistici bio jedan od boljih pojedinaca na terenu. Iako je njegov tim primio dva gola, Babić je asistirao kod prvog pogotka Famalikaoa. To je ujedno i druga asistencija u portugalskom prvenstvu mladog štopera na kaljenju.