Raspored utakmica Superlige Srbije

SUPERLIGA SRBIJE: Proleter moćan protiv Spartaka, Radnik hrabro do boda protiv Vojvodine (VIDEO)

Objavljeno: 15.03.21 u 16:00

Odigrane su tri utakmice današnjeg programa Superlige Srbije.

Pobedu je upisao Proleter protiv Spartaka (2:0), kao i TSC protiv Mačve (3:0), dok su Radnik i Vojvodina odigrali nerešeno – 2:2.

Ekipa Branka Žigića je odigrala još jednu sjajnu utakmicu i stigla do 12. pobede u sezoni, dok je Golubovima ovo drugi uzastopni poraz, pa polako njihovi snovi o Evropi blede. Posle tvrdog prvog, pitanje pobednika rešeno je u drugom poluvremenu.

Gosti sa Slane bare su promašili penal u 72. minutu.

Međutim, deset minuta kasnije pogotkom Đorđa Bašanovića stigli do prednosti.

Subotičani su nedugo zatim ostali sa igračem manje zbog isključenja Ivančevića, a tačku na ovaj meč stavio je golo u trećem minutu nadoknade Mirosavljev.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Uzbudljiv meč viđen je u Surdulici, gde su Radnik i Vojvodina podelili bodove. Danoski je doneo prednost domaćinu posle pola sata igre, a Bjeković autogolom duplirao razliku. Ipak, do kraja prvog dela tim Nenada Lalatovića postigao je gol, i to kakav.

Iz slobodnog udarca sa oko 30 metara Nikola Drinčić je poslao loptu pod prečku i smanjio zaostatak. U drugom poluvremenu su viđeni siloviti naleti gostiju, ali je Vojvodina stigla samo do gola u 74. minutu kada je Bogdanovski nesmotreno skrenuo loptu iza leđa svog golmana nakon šuta Čovića.

TSC iz Bačke Topole opravdao je ulogu favorita u Senti gde je savladao Mačvu rezultatom 3:0 i tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede u svim takmičenjima.

Sve je bilo gotovo praktično nakon prvih 45 minuta, ekipu Mladena Krstajića je do vođstva doveo Dejan Milićević u osmom minutu, da bi u 37. Mihajlo Banjac udvostručio prednost svoje ekipe. Tačku na utakmicu stavio je Milićević svojim drugim golom u trećem minutu nadoknade vremena.