0

ZVEZDIN POKER PROTIV MAČVE! Rutinski trijumf crveno-belih, Katai dvostruki strelac! (VIDEO)

Objavljeno: 11.03.21 u 21:10

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu sa 4:0, u zaostalom meču 22. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije upisao je i 14. pobedu zaredom u domaćem šampionatu i pobegla drugoplasiranom Partizanu na +9.

U 7. minutu šansu za Zvezdu imao je Radovan Pankov. Centrirao je Ben, a defanzivac crveno-belih je šutirao iz dobre situacije, ipak nedovoljno precizno.

Ipak, u 10. minutu Zvezda je stigla do prednosti. Strelac je bio Aleksandar Katai, koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana gostiju Perića.

Samo dva minuta kasnije moglo je biti 2:0, ali je golman Mačve odbranio udarac Veljka Nikolića.

Očekivano, prednost crveno-belih je duplirana u 24. minutu. Gajić je centrirao, a u šesnaestercu gostiju se odlično snašao Milan Pavkov.

Ponovo samo dva minuta nakon gola, priliku je imao Nikolić, ali je pogodio stativu.

Opao je tempo krajem prvog dela igre, ali je Katai mogao ponovo da bude strelac. Gađao je donji desni ugao, ali lopta odlazi tik pored desne stative.

U drugom poluvremenu tempo je opao.

Mačva je pripretila u 56. minutu, ali Trimanović nije ozbiljnije zapretio Borjanu.

U 70. minutu Zvezda je imala priliku iz slobodnog udarca, Kanga je šutirao, ali je golman gostiju dobro reagovao.

Tražila je Zvezda još jedan gol, kojim bi stavila tačku na utakmicu i on je stigao u 79. minutu. Strelac je bio rezervista Aleksa Vukanović.

Katai je u 88. minutu postigao još jedan lep gol. Pogodio je sa ivice kaznenog i postavio konačan rezultat.