0

POBEDE ČELSIJA I VEST HEMA! Londonske ekipe jurišaju ka Ligi šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.21 u 23:25

Fudbaleri Čelsija i Vest Hema ostvarili su pobede u mečevima 27. kola Premijer lige.

Izabranici Tomasa Tuhela izašli su lako na kraj sa Evertonom i slavili su sa 2:0, te došli na 4. poziciju.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Čelsi je poveo u 31. minutu. Alonso je proigrao Haverca, koji je šutirao, loptu je skrenuo Godfri i smestio je u svoju mrežu.

Posle autogola Evertona, Čelsi je imao još jednu solidnu šansu preko Alonsa, ali nije uspeo da duplira prednost.

Golman gostiju Pikford se istakao u 51. minutu, kada je odlično odbranio udarac Alonsa, međutim u 64. minutu skrivio je penal, koji realizuje Žoržinjo za 2:0.

Do kraja utakmice je Verner imao dva opasna šuta i Kante jedan, ali je sva tri odbranio Pikford i tako spasao svoju ekipu teškog poraza.

Vest Hem je savladao Lids takođe sa 2:0.

Lidsu su u prvih sedam minuta poništena dva gola. Prvo je Kosta promašio iz izgledne pozicije u četvrtom minutu, pa je Robertsu poništen gol u šestom minutu zbog ofsajda, posle pregledavanja snimka. Minut kasnije, poništen je gol Patriku Bamfordu, pošto je lopta prethodno izašla van terena.

Ejling pravi penal u 19. minutu, a i to su proveravale sudije iz VAR sobe.

Sudija je pokazao na belu tačku i odgovornost je preuzeo Džesi Lingard, kome je Majzler odbranio penal, ali iz odbitka u 21. minutu postiže vodeći pogodak.

Prednost je u 28. minutu duplirao Kreg Doson. Mogao je da donese i 3:0 u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je pogodio stativu iz izgledne pozicije.

U drugom poluvremenu je konstantno napadao Lids.

Bamford i Rafinja su se ispromašivali u drugih 45 minuta, dok su Rajs i Fornals propustili svoje prilike da iz kontri reše meč.

Na kraju, zadržao je Vest Hem prednost i slavio na kraju, te došao do 5. mesta na tabeli, sa dva boda manje od Česija, ali i utakmicom manje.