0

POTOP LIVERPULA SE NASTAVLJA! Čelsi se u London vraća sa tri boda! (VIDEO)

Objavljeno: 04.03.21 u 23:25

U derbiju 29. kola Premijer lige Čelsi je savladao aktuelnog šampiona Liverpul na ‘Enfildu’ rezultatom 1:0.

Čelsi je ovom pobedom došao na četvrto mesto, dok je Liverpul ostao na sedmoj poziciji.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Strateg londonske ekipe, Tomas Tuhel, želeo je da kontroliše loptu i dešavanja na terenu, što mu je i uspelo. Čelsi je bio konkretniji, a posle promašene šanse Tima Vernera u 17. minutu, Nemac je i postigao gol u 24.

Međutim, VAR je i ovog puta stupio na scenu, te je procenjeno je da je rame Vernera bilo bliže Alisonu od stopala Robertsona – na gotovo 50 metara od gola Liverpula.

Na drugoj strani je Sadio Mane propustio veliku priliku nakon sjajne asistencije Mohameda Salaha.

Gosti su nastavili sa ofanzivnom igrom i to im se isplatilo u 42. minutu. Sjani potezi Mejsona Maunta koji je veoma efektno, sa ivice kaznenog prostora, pogodio dalji ugao za vođstvo gostiju.

U drugom poluvremenu gledali smo još slabiji fudbal od strane oba tima. Liverpul nije uspevao da uputi nijedan šut u okvir gola rivala.

Sa druge strane, Čelsi je igrao onoliko koliko mu je bilo dovoljno.

Strpljivo i disciplinovano je trošio vreme i na kraju uspeo da upiše trijumf u ovom derbiju.