0

PREMIJER LIGA: Šefild iznenadio Vilu, Barnli uzeo bod protiv Lisica, Mančester i Palas bez golova! (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.21 u 23:05

Iako golovi to ne pokazuju, izuzetno interesantne utakmice odigrale su se u vanrednom kolu Premijer Lige.

Posle poraza od Arsenala, ekipa Lestera je ponovo razočarala i uzela samo bod u utakmici protiv petnaestoplasiranog Barnlija. Rezultat je bio 1:1, a koliko su loše igrale lisice pokazuje i to da je najbolji igrač u njihovom timu bio golman Kasper Šmajhel sa nekoliko fantastičnih odbrana.

Za ekipu Barnlija gol je postigao Matej Vidra već u 4. minutu, a to mu je i prvi pogodak posle više od godinu dana. Pola sata kasnije Keleči Iheanačo je sjajno uhvatio volej na dodavanje Ndidija i doneo izjednačenje Lesteru.

Zanimljivu utakmicu gledali smo i na Bramal Lejnu gde je Šefild ugostio ekipu Aston Vile. Domaći su poveli u 30. minutu golom Dejvida Mekgoldrika kad je iz drugog plana u mrežu preusmerio loptu posle nepreciznog šuta Džordža Baldoka.

Aston Vila nije uspela da zatrese mrežu do kraja meča iako je od 59. minuta imala igrača više. Imali su gosti inicijativu tokom celog meča, čak su i pogodili prečku u 54. minutu, ali se poslednjeplasirana ekipa na tebeli uspešno branila.

U poslednjoj utakmici ovog vanrednog kola, Kristal Palas dočekao je Mančester Junajted na svom stadionu. Rezultat je bio 0:0, a Mančester je očekivano imao veći posed lopte. Šansi je bilo na obe strane a možda su crveni đavoli za nijansu bili konkretniji. Međutim, mreže su mirovale, a ekipa Palasa može biti zadovoljna sa ovim jednim bodom.

U sledećem kolu gledaćemo mančesterski derbi između Sitija i Junajteda, dok će ekipa Kristal Palasa imati teško gostovanje Totinhemu.