0
ATP

BRAVO DUCI! Lajović izbacio Medvedeva u prvom kolu Roterdama!

Objavljeno: 03.03.21 u 15:00

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisao je Danila Medvedeva u prvom kolu ATP turnira u Roterdamu.

Naš igrač je do trijumfa stigao u dva seta – 7:6, 6:4, posle jednog časa i 36 minuta igre.

Medvedev je tako, baš kao i prošle godine, takmičenje završio na startu, te nije iskoristio prvu priliku da prestigne Rafaela Nadala na drugom mestu ATP liste.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Duci je svoj servis izgubio u petom gemu, da bi već u narednom uzvratio Medvedevu.

Završnica prvog seta bila je nešto mirnija, nije bilo brejk šansi, tako da je pobedik ovog dela igre morao da bude odlučen posle taj-brejka.

Srpski teniser je odigrao fantastično, služio ga je bekhend, kao i tokom čitavog prvog seta, stigao je do četiri vezane set lopte. Prve dve nije iskoristio, ali treću jeste, 7:6(4).

Rusu nije pomogao dobar servis i osam as poena, Lajović je jednostavno delovao bolje i mirnije na terenu i nakon jednog sata i četiri minuta igre poveo sa 1-0 u setovima.

Obojica igrača su u drugom setu propuštali šanse za brejk, međutim, Lajović je svoju priliku sačekao u devetom gemu i oduzeo servis rivalu.

Odservirao je siguran gem, meč priveo kraju i zakazao duel sa Bornom Ćorićem.