Košarka

NBA: Sakramento ispustio neverovatnu prednost, Bjelica solidan! (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.21 u 09:13

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je 8 utakmica.

Košarkaši Sakramento Kingsa doživeli su 21. poraz u sezoni. Ovog puta pobedili su ih Šarlot Hornetsi rezultatom 127:126.

Nemanja Bjelica je za 21 minut na parketu uspeo da zabeleži 11 poena, 2 skoka, 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu uz samo jedan promašaj iz igre.

Kingsi su na oko minut do kraja imali neverovatnih +8, ali onda se događa to da svi promašuju slobodna bacanja i prave početničke greške. Prvo Foks i Begli nisu bili precizni po 2 puta sa linije penala, zatim je Barns napravio faul pri šutu za tri poena.

U samoj završnici, na oko 10 sekundi do kraja meča, Hild pogađa jedno od dva bacanja i tada je rezultat iznosio 126:124 za Sakramento. U poslednjem napadu za Hornetse Malik Monk uspeva da položi loptu uz faul Holmsa. Pogodio je i dodatno bacanje za prednost njegovog tima od 127:126. Kingsi nisu imali tajmaut, pa je Hild bezuspešno pokušao sa više od pola terena.