0

KAD NEĆE NAPADAČI, HOĆE DEFANZIVCI! Dijas i Stons pogodili za novu pobedu Sitija! (VIDEO)

Objavljeno: 27.02.21 u 15:50

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u prvom meču 26. kola Premijer lige ekipu Vest Hema rezultatom 2:1.

Bila je to 11. uzastopna pobeda ‘građana’ u Premijer ligi čime su samo potvrdili da su na pravom putu da osvoje titulu.

Zanimljivo je da su pobedu ekipi Pepa Gvardiole doneli defanzivci.

Siti je poveo u 30. minutu. Kevin de Brujne je uputio sjajan centaršut levom nogom sa desne strane, pred golom su bili štoperi Džon Stons i Ruben Dijas, a ovaj drugi je zahvatio loptu glavom i savladao golmana Rendolfa.

Vest Hem je do odlaska na odmor ipak uspeo da se vrati u igru i stigne do izjednačenja.

Lingard je asistirao Antoniju koji je sa metar-dva od gol linije ubacio loptu u mrežu.

U prvih 20 minuta drugog dela gotovo da nije bilo izgledne prilike, a onda je posle dekoncentracije odbrane ekipe iz Londona u 68. minutu, sve bilo rešeno.

Još jedan odbrambeni igrač, ovoga puta Džon Stouns je neometan sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 2:1, na asistenciju Mareza.

Imao je Vest Hem u poslednjem minutu nadoknade priliku da izjednači, Lingard je centrirao, ali je Diop za malo bio neprecizan.