0

LIGA EVROPE: Tadić asistirao u pobedi Ajaksa, Arsenal se provukao protiv Benfike! (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.21 u 21:25

U terminu od 18.55 u okviru šesnaestine finala Lige Evrope odigrano je sedam mečeva. U narednu fazu prošli su Molde, Ajaks, Arsenal, Granada, Rendžers, Šahtjor i Viljareal.

Ajaks je savladao Lil i tako opravdao ulogu favorita. Rezultat je bio 2:1 kao i u prvom meču. Prvi gol na utakmici postigao je Klasen u 15. minutu na asistenciju Dušana Tadića. Srpski reprezentativac je prilikom izvođenja slobodnog udarca prvo sjajno zalomio čitavu odbranu francuskog tima, pa je zatim uputio ‘hirurški’ precizan centaršut.

Francuzi se nisu predali, čitav meč su igrali sa dosta želje, a nagrada stigla u 78. minutu. Džonatan je posle duela u šesnaestercu pao, sudija Vilijam Kolum je prvo samo odmahnuo glavom, a nakon provere dosudio je penal gostima. Jusuf Jaziči je postigao gol za izjednačenje i nadu Lila da može do preokreta.

Ipak, Ajaks se nije opustio pa je do nove prednosti stigao u 89. minutu. Strelac je bio David Nereš.

Ostali rezultati: [Prvi meč]

Hofenhajm – Molde 0:2 [3:3]
Arsenal – Benfika 3:2 [1:1]
Napoli – Granada 2:1 [0:2]
Rendžers – Rojal Antverp 5:2 [4:3]
Šahtjor Donjeck – Makabi Tel Aviv 1:0 [2:0]
Viljareal – Red Bul Salcburg 2:1 [2:0]