0

YT screen

SERIJA A: Juve rutinski protiv Krotonea, Ronaldo pretekao Lukakua (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.21 u 22:54

U poslednjem meču 23. kola Serije A Juventus je lako savladao Krotone – 3:0 (2:0).

Nakon poraza od Napolija i Porta, Juventus nije sebi dozvolio novi kiks, već je rutinski stigao do pobede protiv tim sa začelja, kojem je ovo peti uzastopni poraz, te polako može da ‘pakuje kofere’ i razmišlja o povratku u Seriju B.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Utakmicu je obeležio Kristijano Ronaldo, koji je bio dvostruki strelac. Oba gola postigao je glavom i sada je na cifri od 18 golova u sezoni, što ga stavlja na čelo liste strelaca, s pogotkom više od Lukakua.

Prvi je došao u 38. minutu, na asistenciju Aleksa Sandra, dok je drugi postigao u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je centrirao Remzi. Najpre je Portugalac šutirao sa 20 metara, golman je odbranio, lopta se odbila levo, a onda je Remzi nabacio u šesnaesterac, Ronaldo se odrazio skoro metar preskočio odbranu i dao gol glavom. Tačku na meč stavio je Mekeni u 65. minutu.

Što se srpskih internaciolaca tiče, Vladimir Golemić i Miloš Vulić odigrali su ceo meč za Krotone.

Nakon ove pobede, Juventus ima 45 bodova, četiri manje od drugoplasiranog Milana i utakmicu manje, dok prvoplasirani Inter ima devet bodova više od crno-belih.