0

PREMIJER LIGA: Palas do pobede u 95. minutu, Benteke heroj! (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.21 u 23:10

U meču 25. kola Premijer lige Kristal Palas je u gostima savladao Brajton – 2:1.

Iako je domaćin imao kontrolu i više prilika, ipak su gosti stadion ‘Ameks’ napustili s kompletnim plrenom u džepu. Da statstika nekada ne mora ništa da znači videlo se na ovoj utakmici, jer su domaći igrači šutirali čak 25 puta ka golu i pogodili jednom, dok su gosti iz samo tri šuta, dva puta pogodili – i slavili.

Kristal Palas je do prednosti došao u 28. minutu, kada je Žan-Filip Mateta petom zatresao mrežu. Brajton je nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja, preko Veltmana. Onda su se nizali promašaji, Trosara, Vajta, Velbeka i Lalane.

A kada se iz toliko prilika ne postigne gol, uglavnom stiže kazna. To se na ovom meču desilo u petom minutu sudijske nadoknade vremna, kada je Kristijan Benteke uhvatio volej i pogodio za pobedu svog tima.

Što se ovog meča tiče, vredi naglasiti da je kapiten Palasa Luka Milivojević svih 90 minuta bio na terenu.

Nakon ovog meča, Palas je s 32 boda na 13. mestu, dok Brajton ima šest bodova manje i nalazi se na 16. pozciji.