0

SERIJA A: Milan se čuvao protiv Zvezde, pa doživeo totalni fijasko u derbiju

Objavljeno: 21.02.21 u 16:57

Fudbaleri Intera savladali su Milan u meču 23. kola italijanske Serije A – 3:0 (1:0).

Nakon Derbija dela Madonina Inter ima četiri boda od drugoplasniranog Milana i sve više miriše na to da će Lukaku i drugovi na kraju sezone podići pehar.

Neroazuri su potpuno zasluženo slavili, držali su utakmicu pod kontrolom, a prednost su stekli iz prve prave šanse. Lukaku je sjajno s desne strane centirao, a Lautaro Martinez pogodio mrežu. Nastavio se pritisak Intera do kraja prvog dela, Lukaku je stvarao dosta problema odbrani Milana. Na startu drugog poluvremena, sasvim druga slika i tri neverovatne odbrane Handanoviča.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Dva puta je glavom pokušao Ibrahimović, a jednom Tonali sa ivice kazneog prostora. I kada se ne iskoiste prilike – stiže kazna. Inter je duplirao prednost u 57. minutu. Eriksen je proigrao Perišića na levoj strani, koji je odložio loptu na peterac za Lautara, a Martinez pogodio ponovo za 2:0. Tačku na ovaj meč stavio je Lukaku golom u 66. minutu, nakon što je sam istrčao kontru i savladao prelepim golom sa 18 metara Donarumu.