0

LIGA ŠAMPIONA: PSŽ demolirao Barselonu uz het-trik Mbapea, Liverpul ‘pogurao’ samouništenje Lajpciga (VIDEO)

Objavljeno: 16.02.21 u 22:55

U utorak su odigrani prvi mečevi osmine finala Lige šampiona, a velike pobede ostvarili su gosti.

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Barselonu sa 1:4, dok je Liverpul slavio protiv Lajpciga 0:2.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

U Španiji, Barselona je praktično pregažena od strane Pari Sen Žermena.

Francuski klub je u Kataloniju došao bez povređenih Nejmara i Di Marije, pa se činilo da će bez njihove pomoći imati znatno teži posao.

Umesto toga, izbranici Maurisija Poketina su razbili Mesija i ekipu, iako je u vođstvo prva došla Barselona u 26. minutu.

Domaći su kombinovali, a u kaznenom prostoru je Kurzava zakačio De Jonga, te je sudija Kujpers dosudio penal za Katalonce. Neumoljiv je bio Lionel Mesi.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Parižani su stigli do izjednačenja.

Posle sjajne akcije po levoj strani, Kilijan Mbape je bio realizator, nakon što je sjajno izbacio odbranu Barse i efektno pogodio.

U nastavku prvu veliku priliku imali su gosti, sjajno dodavanje Ikardija do Kina, ali je nejgov dobar udarac zaustavio sjajni Ter Štegen.

Ekipa Maurisija Poketina je nastavila da pritiska domaće, a odbrana Barselone kapitulirala je ponovo u 65. minutu, strelac je ponovo bio Mbape. Desnom stranom je prošao Florenci i uputio centaršut, lopta se srećno odbila do mladog napadača koji je postigao drugi pogodak na meču.

Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži domaćih. Paredes je centrirao, Ken je pobegao Lengleu, a onda glavom savladao Ter Štegena, za velikih 1:3, ali to nije bio konačan rezultat, pošto je konačan nokaut usledio u 85. minutu.

Tačku na ovaj meč i sjajnu partiju zaokružio je het-trikom Kilijan Mbape, na asistenciju Drakslera.

Sve golove sa ovog meča možete pogledati ovde.

Na ‘Puškaš areni’, svoj meč odigrali su Lajpcig i Liverpul.

Gosti iz Engleske su stvarali bolje prilike, ali nisu mogli do gola sve dok im igrači nemačke ekipe nisu ‘pomogli’.

Najpre je Salah kaznio očajno dodavanje Sabicera ka Klostermanu i doneo vođstvo svojoj ekipi u 53. minutu, a prednost je duplirao Sadio Mane nakon kiksa Mukielea.

Pogotke sa ovog duela možete pogledati ovde.