OBAMEJANG SE PROBUDIO: Arsenal i Lids priredili spektakl!

Objavljeno: 14.02.21 u 19:24

Fenomenalna goleada na Emiratima!

Fudbaleri Arsenala su na svom stadionu dočekali ekipu Lidsa, u okviru 24. kola engleske Premijer lige. Arsenal je pružio više nego odličnu partiju, ali se spektaklu pridružio i poraženi Lids.

Arsenal je veoma rano poveo, igrao se 12. minut, kada je na asistenciju Granita Džake, siguran bio Pjer-Emerik Obamejang. Svoj drugi gol u prvom delu igre postigao je Obamejang, a ovog puta je bio siguran sa bele tačke.

Minut pre odlaska na odmor, veliku prednost od 3:0 Arsenalu je doneo Beljerin, kome je asistirao Dani Cebaljos.

Samo što je počelo drugo poluvreme – POGODAK. Het-trik je kompletirao Pjer-Emerik Obamejang, na asistenciju mladog Smit-Rovsa. Lids je ipak pokušao da se vrati u utakmicu. Prvo je na 4:1 spustio Strujik u 58. minutu susreta, da bi u 69. minutu Helder Košta smanjio na 4:2.

Ipak to nije bilo dovoljno da se dodatno ugrozi prednost Arsenala!