0
AdmiralBet ABA Liga

VOJVODINA PRIREDILA IZNENAĐENJE I PLASIRALA SE U POLUFINALE! Novosađani nadigrali i izbacili FMP iz Kupa Radivoja Koraća!

Objavljeno: 11.02.21 u 19:00

Košarkaši Vojvodine drugi su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća, pošto su u četvrtfinalnom meču nadigrali FMP rezultatom 73:67.

Superligaški tim je sjajno odigrao protiv ekipe iz ABA lige i zasluženo došao do pobede.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Prva četvrtina bila je neizvesna, a Vojvodina je imala poen prednosti posle prvih 10 minuta.

Na poluvremenu je bilo +6 za Vojvodinu, koja je igrala odličnu odbranu i spustila ‘pantere’ na 32 poena za poluvreme.

U istom ritmu su nastavili i u trećoj četvrtini, gde se FMP prvo približio, a onda se Vojvodina opet odvojila i pred poslednju deonicu ušla sa velikih +14.

FMP je pokušao da se vrati u poslednjoj četvrtini, spustili su Vojvodinu na samo 10 postignutih poena za osam minuta, prišli su na sedam poena zaostatka na dva minuta do kraja, ali nisu mogli do preokreta.

Ekipu Miroslava Mute Nikolića su do pobede predvodili Beslać sa 19 i sa po 15 poena Bjelica i Gaćeša.

U ekipi FMP-a istakli su se Đorđević sa 17 i Nenadić sa 11 poena.

Vojvodina će se u polufinalu sastati sa ekipom Mege koja je ubedljivo savladala Mladost.