0
ATP

JOŠ JEDAN SRBIN PROŠAO DALJE: Lajović izjednačio najbolji rezultat u Australiji!

Objavljeno: 10.02.21 u 10:26

Dušan Lajović u trećem je kolu prvog Grand Slema!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika (45. igrač planete) sa 3:1, po setovima  6:4, 7:6, 4:6, 6:3.

Meč je trajao tri sata i pet minuta i ovim trijumfom Lajović je izjednačio najbolji rezultat u Melburnu.

U prvom setu Lajović je napravio dva vezana brejka i došao do prednosti 5:2 i sigurno priveo prvi set kraju.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Pobednika drugog seta odlučio je taj-brejk, imao je Kazanhstanac 5:3 u gemovima, ali sjajni Lajović u ovom setu uspeva da spasi 7 set lopti i da u taj-brejku iskoristi drugu set loptu sa velikih 2:0 u setovima.

Treći set je pripao Bubliku, a odlučio je deveti gem gde je oduzeo servis Srbinu.

Četvrti set je Dušan rešio u 8. gemu kada pravi brejk i osvaja set.

Naredni rival Lajovića je Pedro Martines, 87. igrač planete.