0
ATP

KRAJINOVIĆ DO POBEDE POSLE ČETIRI SETA! Đere bez šanse protiv raspoloženog Nadala (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.21 u 09:30

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australijan Opena.

On je na startu prvog grend slema u sezoni pobedio iskusnog holandskog tenisera, Robina Hasea sa 7:6 (4), 6:3, 4:6, 6:2.

Meč je trajao dva sata i 17 minuta.

Prvi set pripao je Krajinoviću nakon tajbrejka.

U drugom setu, Filipu je bio dovoljan brejk u šestom gemu, da bi stigao nešto kasnije do 6:3 i vođstva od 2:0.

Igra u trećem setu je bila izjednačena, da bi Hase u desetom gemu uspeo da dođe do brejka i seta.

Ipak, u četvrtom setu, Krajinović je dodao gas, uz dva brejka stigao do 5:1 i tu je sve bilo završeno.

U narednom kolu, srpskog tenisera očekuje susret sa Špancem Pablom Anduharom koji je slavio protiv Kventina Halisa, 6:4, 7:5, 7:5.

Drugi srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da dođe do pobede, pošto je Španac, Rafael Nadal bio ubedljiv sa 6:3, 6:4, 6:1.

Meč je trajao ukupno 113 minuta i teniser iz Manakora je od početka do kraja bio dominantan.

Nadal će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča između Viktora Troickog i Majkla Moa.