YT screen

STARA DAMA BLIZU VRHA: Na krilima Kristijana Ronalda do nova tri boda! (VIDEO)

Objavljeno: 06.02.21 u 20:01

Velika pobeda za torinsku ‘Staru Damu’.

Juventus je u Torinu na svom terenu dočekao ekipu Rome, u okviru 21. kola Serije A. Bolji je bio domaći tim, rezultatom 2:0.

Iako je Roma imala prednost u gotovo svim statističkim parametrima, Juventus je uspeo da odnese pobedu u derbiju dana. Ranu prednost domaćinu doneo je Kristijano Ronaldo pogotkom u 13. minutu susreta, kada se u ulozi asistenta našao Alvaro Morata. Minimalna prednost Juventusa bila je i rezultat prvog dela igre.

U nastavku susreta viđena je velika borba, ali fudbaleri Rome nikako nisu uspevali da dođu do gola rivala. Stvari su se po njih dodatno pogoršale, kada je u 70. minutu Ibanjez postigao autogol i time duplirao prednost rivala.

Juventus je ovom pobedom pretekao Romu na trećem mestu serije i sada se nalaze na pet bodova od prvoplasiranog Intera, ali imaju i utakmicu manje.