0
Košarka

NBA: Lebron i drugovi zaustavili Jokića, najlošija partija Srbine ove sezone

Objavljeno: 05.02.21 u 09:36

Los Anđeels Lejkersi su u reprizi prošlosezonskog finala Zapadne konferencije savladali Denver Nagetse 114:93.

Prvo poluvreme nije nagooveštavalo da će domaći tim ovako ubedljivo slaviti, jer su izabranici Majkla Melouna na pauzu otišli s 12 poena zalihe. Međutim, sve se okrenulo u trećoj deonici. Lejkersi su tada zablistali punim sjajem, a na ruku su im išle i pomalo čudne odluke sudija.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Pred poslednjih dvanaest minuta domaći tim je sa „minus 12“ uspeo da ode na „plus 12“. U četvtoj četvrtini Denver nije uspeo ozbiljnije da se približi. Naprotiv razlika je samo rasla do konačnih 21.

Igrač utakmice je bio Lebron Džejms, koji je ostvario tripl dabl sa 27 poena i po deset skokova i asistencija. Šruder je meč završio sa 21 poenom. Posle 47 poena protiv Jute, Nikola Jokić na ovom meču nije bio u elementu, postigao je amo 13 poena, što je njegov najlošiji košgeterski učinak u sezoni. Uz to, srpski as je imao i as i deset skokova i šest asistencija. Najefikasniji u timu iz Kolorada bio je Džamal Marej sa 20 koševa.

Nakon ovog trijumfa Lejkersi su na skoru 17-6, a Denver 12-9.

(VIDEO:YouTube/MLG Highlights)