0

FOTO screenshot

PRIMERA: Atletiko pregazio Kadiz i osigurao ‘plus 10’, Šaponjić na terenu prtiv bivšeg kluba

Objavljeno: 31.01.21 u 18:48

Madridski Atletiko je gostovao Kadizu u utakmici 21. kola španske Primere i bez većih problema trijumfovao sa 4:2.

Imajući u vidu formu i situaciju u ostalim pretendentima za titulu, Atletiko Madrid već tiho može da počne da slavi. Jorgandžije u ovim momentima imaju 50 osvojenih bodova, odnosno 10 više od drugoplasiranog Real Madrida, a uz to imaju i utakmicu manje…

Nije sve bilo lako protiv Kadiza, otimao se domaćin i pokušavao da ostvari bolji rezultat, ali je ponovo zasijao Luis Suarez kojeg se Barselona odrekla vrlo lako. Urugvajac je već u 28. minutu pogodio za vođstvo od 1:0, ali su domaći preko Alvara Negreda izjednačili u 35. minutu utakmice.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Potom, Saul Nigez u 44. minutu pogađa za vođstvo od 2:1 i miran odlazak u svlačionice, što je verovatno bio i prelomni trenutak utakmice. U nastavku susreta, Atletiko je brzo povećao prednost.

Suarez je izveo jedanaesterac u 50. minutu i pogodio za 3:1, a novu mini dramu uneo je Negredo u 71. minutu kada je smanjio na 3:2. Svi napadi Kadiza nakon toga nisu davali rezultata, pa umesto poravnanja, dva minuta pre kraja susreta stigao je gol Kokea za konačnih 4:2.

Priliku da protiv svog bivšeg kluba zaigra imao je Ivan Šaponjić koji je ušao u igru u 65. minutu, kao i Filip Malbašić koji je dobio priliku tri minuta pre isteka 90.