0

DRUGA LIGA SVE BLIŽA: Keln u nadoknadi vremena do sva tri boda!

Objavljeno: 20.01.21 u 20:55

Velikan iz Nemačke sve bliži ispadanju iz najjače Nemačke lige!

Fudbaleri Šalkea poraženi su na svom terenu od ekipe Kelna rezultatom 2:1 (1:0) u utakmici 17. kola Bundeslige.

Keln je direktni konkurent za opstanak u ligi, a ovom pobedom je otišao na +8 u odnosu na ekipu iz Gelzenkirhena.

Keln je poveo u 31. minutu, a strelac je bio Rafael Čikos posle centaršuta Draksler Dominika.

Šalke je ofanzivnije krenuo u drugom poluvremenu, a do gola su stigli u 57. minutu kada je na odbijenu loptu natrčao Matije Hop.

Ekipa iz Kelna dolazi do gola i važna tri boda u sudijskoj nadoknadi kada Jan Tileman pogađa mrežu domaćina.

Matija Nastasić, koji je član Šalkea, na terenu proveo 71. minut

Keln je ovom pobedom došao do pozicije  broj 15, dok je Šalke poslednjeplasirana ekipa Bundeslige sa 7 osvojenih bodova.

Šalke u narednom kolu dočekuje prvaka Evrope, Bajern iz Minhena, dok Keln gostuje Hofenhajmu 24.01.