0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Igokea ne staje, nova pobeda nakon velikog preokreta

Objavljeno: 20.01.21 u 19:00

Košarkaši Igokee slavili su protiv Krke s 77:64 ( 20:23, 14:24, 23:7, 23:10), u meču 15. kola ABA lige.

Posle prve dve četvrtine malo ko je očekivao da će tim iz Laktaša nastaviti seriju pobeda, jer su gosti iz Slovenije imali su dvocifrenu prednost (34:47), ali u nastavku susreta sasvim druga priča.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Izabranici trenera Bajića priredili su veliki preokret, pre svega tako što su pojačali igru u odbrani i Krku na preostalih 20 minuta sveli samo na 17 poena, što je na kraju bilo dovoljno za ubedljiv trijumf (77:64). Ključna je bila serija od 14:0 Igokee, koja je prednost Krke od 16 poena, svela samo na dva.

Domaćina je predvodio Marko Јošilo sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije, a dvocifreni su bili i Karmajkl sa 12, odnosno Fundić i Atić sa po 10 poena. Kod Krke je bolji od ostalih bio Rok Stipčević sa 12 poena.

Ovom pobedom Igokea je ostala u vrhu regionalnog takmičenja sa 11 pobjeda i tri poraza, dok je Krka na pet pobeda i osam poraza i nalazi se na 10. mnestu.