0

PETI DAN: Hrvatska teže nego očekivano sa Angolom, Španiji pripao derbi, Mađari i Danci izuzetno ubedljivi! (FOTO)

Objavljeno: 17.01.21 u 23:28

Hrvatska ostvarila prvi trijumf!

Rukometna reprezentacija Hrtvatske je teže nego očekivano slavila u 2. kolu grupe C Svetskog šampionata protiv selekcije Angole rezultatom 28:20 (12:11).

Izabranici Line Červara su se mučili u prvom poluvremenu, vodila je afrička selekcija 8:6, ali ipak su Hrvati otišli na odmor sa minimalnom prednošću.

Kvalitet Hrvatske reprezentacije došao je do izražaja u drugom poluvremenu kada je Hrvatska serijom 7:1 obezbedila sebi mirniji nastavak utakmice.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Ivan Čupić je bio najefikasniji sa šest golova, pratio ga je Ivan Martinović sa pet, a po četiri gola su postigli Marko Mamić i Marino Marić.

Edvaldo Da Silva Fereira je predvodio selekciju Angole sa četiri pogotka.

U drugom meču ove grupe, selekcija Katara je savladala Japan rezultatom 31:29 (15:15).

U derbiju današnjeg dana Španija je savladala Poljsku posle velike drame, rezultat je bio 27:26 (14:11). Najefikasniji u selekciji Španije bio je Dušebajev sa 7 postignutih golova,dok je poraženu ekipu Poljske predvodio Sicko sa šest golova.