0

KAKAV NAPOLI? STRAŠAN NAPOLI: Gatuzova četa brojala do šest!

Objavljeno: 17.01.21 u 16:16

Završena je fenomenalna utakmica na stadionu ‘Dijego Armando Maradona’.

Napoli je na svom stadionu savladao Fiorentinu rezultatom 6:0! Mnogi ljubitelji sporta, na prvi pogled ne bi rekli da je reč o fudbalu, ali četa legendarnog Đenara Gatuza je danas sijala u ponom sjaju.

Izabranici Ćezarea Prandelija su na kraju meča imali isti broj udaraca i isti procenat poseda lopte kao i Napoli, ali su domaći bili surovi i izrazito efikasni.

Već u 5. minutu utakmice Lorenco Insinje je zatresao mrežu golmana Dragovskog. U ulozi asistenta našao se Petanja.  U 31. minutu Dijego Deme je duplirao prednost, a asistent je bio isti. Samo dva minuta kasnije Irving Lozano je  golom nagovestio totalni debakl Fiorentine.

Kada su svi pomislili da je to sve od prvog dela igre, Pjotr Zjelinski je matirao Dragovskog u 45. minutu.

Na sledeći pogodak se čekalo do 72. minuta. Sa bele tačke je loptu u mrežu poslao Lorenco Insinje!

Gosti su pokušavali da ublaže poraz, ali nikako nisu uspevali. Konačan rezultat postavljen je u samom finišu meča, kada je Mateo Politano stavio tačku na meč 18. kola Serije A.