0

SERIJA: Bolonja konačno pobedila, Mihin tim slavio prvi put od novembra

Objavljeno: 16.01.21 u 17:49

Fudbaleri Bolonje uspeli su posle osam utakmica u nizu da ostvare pobedu pošto su na svom terenu u 18. kolu Serije A bili bolji od Verone – 1:0 (1:0).

Prethodno, Bolonja je imala niz od pet remija i tri poraza i poslednji put je tri boda osvojila još 29. novembra protiv Krotonea.

I ovog puta nije bilo lako, a jedini pogodak na meču desio se u 19. minutu, a tome je kumovao Silvestri koji je bespotrebno faulirao protivnika u kaznenom prostoru i omogućio Bolonji da sa bele tačke povede.

Odgovornost je preuzeo Rikardo Orsolini koji je loptu poslao u levi, a golmana u desni ugao. Ispostaviće se da je napadač Bolonje ujedno u 19. minutu postavio krajnji rezultat meća.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Domaćin je to i zaslužio pošto je više napadao, pre svega tokom prvih 45 minuta i pokazivao veću želju za pobedom.

Bolonja je sada dodatno pobegla iz opasne zone i ima osam bodova više od Torina koji je prvi ispod crte. U narednom kolu, Bolonja 24. januara gostuje Juventusu, dok Verona istog dana dočekuje Napoli.

Što se srspkih igrača tiče, Darko Lazović i Ivan Ilić odigrali su svih 90 minuta za ekipu Verone.