0
Evroliga

BARSELONA SLAVILA U MOSKVI, MILUTINOV NA NIVOU: Fener ubacio ‘stotku’ Panati, Gudurić odličan, Nedović nije imao svoje veče! (VIDEO)

Objavljeno: 15.01.21 u 20:25

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su pobedili Panatinaikos u meču 20. kola Evrolige rezultatom 100:74.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić postigao je 18 poena, a uz to dodao i četiri asistencije i dva skoka.

Na drugoj strani Nemanja Nedović nije imao svoje veče, pošto je postigao šest poena, uz šest asistencija, ali sa samo jednim pogotkom iz igre (1/5 za dva, 0/4 za tri).

Ulanovas i Lorenzo Braun pratili su Gudurića sa po 15 poena.

Jan Veseli imao je 12 poena i na ovoj utakmici prebacio je cifru od 2.500 poena u Evroligi.

Vajt je sa 13 bio najbolji u redovima grčke ekipe, dok je Mitoglu dodao 12 poena.

Košarkaši Barselone savladali su CSKA u Moskvi u derbiju 20. kola Evrolige rezultatom 88:75.

Srpski centar Nikola Milutinov bio je dobar u porazu, pošto je upisao 16 poena i sedam skokova.

Barselonu je do pobede predvodio sjajni Kori Higins, koji je ubacio 25 poena protiv bivšeg tima.

CSKA je dobro otvorio meč, pošto je imao i +8, ali trojkom je Barselona u poslednjem napadu to smanjila na pet poena zaostatka.

Domaćin je u drugoj četvrtini imao i velikih +12, ali su sve ispustili u završnici prvog poluvremena, kada je Barselona preokrenula i na odmor otišla sa poenom prednosti.

Konstantno je Barselona vodila u trećoj četvrtini, imala je i +11, a u poslednjih 10 minuta ušli su sa +8.

Rutinski su zadržali prednost i došli do trijumfa.