0
Evroliga

‘MANEKENI’ SE PROŠETALI BERLINOM: Makabi siguran u Tel Avivu (VIDEO)

Objavljeno: 14.01.21 u 22:15

Košarkaši Armanija pobedili Albu u Berlinu rezultatom 84:70 u meču 20. kola Evrolige.

‘Manekeni’ iz Milana su došli do nove lake pobede, ukupno 11. u sezoni u elitnom takmičenju i ostavili Albu u donjem delu tabele.

Domaći tim je nešto bolje počeo utakmicu i sa 18:13 dobio prvu četvrtinu, ali se to sve raspalo već u drugoj deonici koju je Armani dobio sa 29:16.

Luiđi Datome je kreirao seriju 8:0 za savršen početak, a onda se na poluvreme otišlo sa 42:34 u njihovu korist. Potom, Alba nije uspela da nadigra Armani ni u jednom segmentu.

Gosti su ih nadskočili i dosta bolje šutirali pa su bez većih problema pobedili sa 84:70. Najefikasniji u ekipi iz Milana je bio Zek Lidej  sa 16 poena, po 14 su imali Datome i Panter.

U redovima Albe se sa 18 poena istakao Lamers, a 16 je postigao Grejndžer.

U istom terminu se igrala još jedna utakmica i to u Tel Avivu, gde je Makabi sa 91:82 bio bolji od ekipe Baskonije.

‘Ponos Izraela’ je skoro svih 40 minuta bio u vođstvu i zasluženo porazio španski tim.

Otelo Hanter se istakao sa 14 poena, a na drugoj strani Alek Piters je imao 18.