0
AdmiralBet ABA Liga

VEOMA INTERESANTAN MEČ U ZADRU: Domaćin pružio odličnu partiju, ali nije uspeo da iznenadi goste iz Ljubljane! (VIDEO)

Objavljeno: 10.01.21 u 20:45

Nova pobeda za ekipu iz Slovenije!

Košarkaši Cedevita Olimpije bili su bolji na gostovanju Zadru u odloženom meču 9. kola ABA lige. Oni su slavili posle drame rezultatom 80:78 (20:12, 20:19, 26:26, 14:21).

Ekipi Cedevita Olimpije ovo je osma pobeda, a ima  i tri poraza, dok je Zadar zabeležio osmi poraz, uz samo dva trijumfa.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Jaka Blažić za 23 postignuta poena. Pratili su ga Peri sa 14 poena i Hopkins koji je postigao 13 poena i 5 uhvaćenih lopti.

Kod domaćina, Đastis je bio odličan sa 20 postignutih poena, a pratio ga je Bursać koji je postigao 12 poena.

Cedevita Olimpija je mnogo bolje odigrala prvo poluvreme, gde je imala prednost od 9 poena, tu prednost su zadržali i na kraju treće četvrtine.

Na kraju je viđena neizvesna završnica, gde su se gosti bolje snašli i stigli do veoma važnog trijumfa.

Zadar u narednom kolu dočekuje ekipu Mega Soccerbet, dok Cedevita Olimpija igra derbi u Ljubljani protiv Budućnosti.