0

SERIJA A: SMS briljirao u pobedi Lacija, Ilić bolji od Golemića i Vulića

Objavljeno: 10.01.21 u 17:42

Odigrane su još tri utakmice današnjeg programa Serije A.

Lacio je u gostima pobedio Parmu (2:0) i tako nastavio put ka gornjem delu tabele i borbu za mesto koje vodi u Evropu. Lacio je poveo golom Manuela Lazarija, kom je asistirao Luiz Alberto. Dobru igru danas, srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić je krunio asistencijom za drugi gol svoje ekipe, kada je poslužio Kaiseda. Inače, Srbin je pokrenuo akciju i kod prvog gola svog tima.

Fudbaleri Napolija bili su bolji od Udinezea (2:1). Ekipa Đenara Gatuza je povela golom iz penala Lorenca Insinjea, da bi Lasanja samo desetak minuta nakon izjednačio. Tijem Bakajoko je u poslednjem minutu utakmice postigao gol i tako omogućio Napoliju da upiše 10. pobedu u sezoni. Nikola Maksimović je odigrao svih 90 minuta.

Fudbaleri Verone na svom terenu su bili bolji od Krotonea 2:1, golove za domaćina su postigli Nikola Kalinić i Federiko Di Marcija, dok je Žunior Mesijas ublažio poraz gostiju. IvanIlić (Verona),MilošVulić i VladimirGolemić (Krotone) su svih 90 minuta proveli na terenu, dok je Darko Lazović bio van protokola.