0

REMI U DERBIJU ITALIJE: Inter i Roma podelili bodove!

Objavljeno: 10.01.21 u 15:05

Fudbaleri Rome i Intera odigrali su nerešeno, 2:2 (1:0) u derbi meču 17. kola Serije A.

Inter je nešto bolje počeo meč, Lautaro Martinez je u 12. minutu posle prodora sa desne strane šutirao, ali je Lopez bio na mestu.

Posle kornera, veliku priliku propustio je Romelu Lukaku.

Kazna je stigla samo četiri minuta kasnije. Veretu je na sjajan način oduzeo loptu Nikolu Bareli, poveo je kontru, a Džeko odlično uposlio Lorenca Pelegrinija.

Usledio je udarac sa 18 metara, lopta je pogodila u nogu štopera Intera Bastonija, promenila smer i Handanović je bio nemoćan.

Golman Intera odlično je intervenisao i u 23. minutu posle udarca Veretua, da bi sa druge strane Arturo Vidal u 27. minutu propustio dobru priliku za goste.

Ni Lautaro u 36. minutu nije bio precizniji posle centaršuta Ešlija Janga, koji je dva minuta pre toga zamenio u igri povređenog Matea Darmijana.

U nastavku, slika se promenila. Inter je krenuo žestoko. Najava preokreta bile su prilike Marsela Brozovića i Lautara Martineza u 51. i 52. minutu, kada je Lopez opet čudesno intervenisao.

U 56. minutu posle kornera, Milan Škrinjar je sve nadvisio i poslao loptu glavom u mrežu Rome za izjednačenje.

Hakimi je minut kasnije mogao da pogodi za 1:2, ali svega šest minuta kasnije ispravio je ono što je tad propustio.

Odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora, bio je to sjajan i precizan udarac, lopta je završila pod prečkom i Inter je stigao do prednosti.

Roma je pokušala da uzvrati, pojačala je pritisak, Karsdorp u 78. minutu je mogao bolje da šutira.

To je dalo rezultata u samom finišu. Posle serije napada Mančini je u 85. minutu imao priliku kada je Handanović odbranio njegov udarac iz blizine, ali samo minut kasnije, Roma je izjednačila.

Posle centaršuta sa desne strane, Mančini je odlično skočio i glavom je prosledio loptu u mrežu za konačnih 2:2.