0

SERIJA A: Milan lagano slavio protiv Torina za ostanak na tronu, Ibra se vratio

Objavljeno: 09.01.21 u 23:13

Fudbaleri Milana su u 17. kolu italijanske Serije A pobedili Torino – 2:0 (2:0).

„Rosoneri“ su ovom pobedom zadržali prvo mesto na tabeli i pokazali da je poraz od Juventusa u prošlom na nijh nije ostavio trag, a ekipa Stefana Piolija je sve dileme oko pitanja pobednika rešila već u prvom poluvremenu

Rafael Leao postigao je vodeći gol u 25. minutu, koji se sjajno snašao nakon asistencije Brahima Dijasa. Upravo je Dijas izborio penal u 32. minutu, a isti je u gol pretovorio Frank Kesi.

Mogli su i gosti do gola, pošto je Rikardo Rodrigez pogodio prečku, a u drugom poluvremenu im je poništen prethodno svirani penal. Do kraja nije bilo mnogo prilika, pa je Milan bez mnogo muke stigao do tri boda, ali je završnicu obeležila povreda Tonalija, koji je iznet na nosilima sredinom drugog poluvremena.

Dobra vest za „rosonere“ je povratak na teren Zlatana Ibrahimovića, koji je u igru ušao u 85. minutu umesto strelca prvog gola Rafaela Leaa i upisao prve minute još od 22. novembra 2020. godine i duela sa Napolijem.