0

PRIMERA: Kada je Mesi raspoložen, Barsa gazi!

Objavljeno: 09.01.21 u 21:44

Barselona je sjajno krenula u 2021. godini, jer je nakon trijumfa u gostima nad Ueskom i Atletik Bilbaom, „blaugrana“ u 18. kolu Primere savladala Granadu (0:4).

Ekipa Ronalda Kumana je novom pobedom u gostima nastavila pohod ka vrhu tabele, a pitanje pobednika bilo je rešeno već tokom prvih 45 minuta.

Kataloncima je vođstvo doveo Antoan Grizman u 12. minutu, a onda je dva gola postigao Lionel Mesi – prvo u 35, potom u 42. minutu. Drugi Mesijev gol bio je posebno lep, iz slobodnog u donji desni golmanov ugao.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Argentinac je inače na terenu proveo 65 minuta, izašao je dva minuta nakon drugog Grizmanovog, a četvrtog Barseloninog gola, kojim je postavljen konačan rezultat.

Argentinac je na drugom vezanom meču postigao dva gola i sa 11 pogodaka nalazi se na prvom mestu liste golgetera Primere.

Nakon večerašnjeg trijumfa, Barselona je na trećem mestu sa 34 boda, četiri manje i tri utakmice više od lidera, madridskog Atletika.