AdmiralBet ABA Liga

PARTIZAN PAO U ČAČKU: Borac ima recept za ‘crno-bele’!

Objavljeno: 09.01.21 u 18:53

Sjajan meč odigran je u Čačku.

Košarkaši Borca su na svom terenu u Čačku dočekali ekipu Partizana u okviru ABA lige. Prvi duel ova dva kluba na samom startu sezone pripao je današnjem domaćinu.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćina, koji je dosta korektnom odbranom i sjajnim šutem za tri uspeo da stekne i više od 10 poena razlike.

Ipak, pre odlaska na odmor, Partizan je napravio seriju 8-0 i tu prednsot dodatno smanjio.

U nastavku je viđena zaista ogromna borba na terenu, što je i razumljivo uzimajući u obzir da je Partizanu samo pobeda odgovarala.

Čačani su pokušali da nastave sa svojom igrom, ali je Partizan sve više i više pritiskao domaćina. Na startu poslednje deonice, napravili su i seriju 0-10, pa je počela rezultatska klackalica.

Bitan momenat utakmice, ako ne i preloman bila je izgubljena lopta Dangubića na minut do kraja, nakon koje je Kočović pogodio dugu dvojku, koja je Čačanima donela veliku prednost.

Borac – Partizan 75:71

BOR: Kočović 17p, Todorović 14p
KKP: Dangubić 13p, Pejdž 11p