0

Twitter screenshot

NOVO ČUDO RUKOMETAŠA: Zlata vredna odbrana, Srbija nije pobedila – ali je usledilo veliko slavlje (VIDEO)

Objavljeno: 09.01.21 u 21:06

Reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Francuske 26:26 (15:12) u drugom kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. u Mađarskoj i Slovačkoj.

Odbrana Vladimira Cupare (13 ukupno) u poslednjim sekundama meča sačuvala je veliki bod timu selektora Tonija Đerone, koji sa velikim šansama za prvo mesto u grupi nastavlja kvalifikacioni ciklus 13. januara protiv Grčke u Zrenjaninu.

Briljirali su srpski reprezentativci od samog starta (1:4), na poluvremenu vodili sa tri gola, kao i u 45. minutu (18:21), ali su „trikolori“ uspeli da se vrate u život i na kraju dođu do prilike da se bore za oba boda. U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 26:26, „orlovi“ nisu realizovali napad posle tajm-auta selektora Đerone, ali se trijumfu svetskih šampiona iz 2017. godine ispostavio sjajni Cupara.

FRANCUSKA-SRBIJA 26:26 (12:15)

FRANCUSKA: Žerar 6 odbrana, Pardan 1 odbrana – Fabregas 5, En Gesan 4, Deska 4, Karabatić 3, Remili 3, Gigu 2, Mae 2, Mem 2, Lagard 1, Abalo, Dipanda, Port, Turna, Ričardson

SRBIJA: Cupara 14 odbrana, Milosavljev (1 sedmerac) – Marsenić 8, Đorđić 6, Radivojević 4, Orbović 2, Šotić 1, Kukić 1, Obradović 1, Vorkapić 1, Kolaković 1, Nikolić 1, Abutović, Abutović, Popović, Pešić, Sretenović

Semafor: 0:2, 1:4, 4:4, 5:6, 7:6, 7:9, 11:15, 15:16, 16:19, 18:21, 21:22, 24:24, 24:25, 25:26

Igrač utakmice: Mijajlo Marsenić

Najefikasniji u našem timu bili su Mijajlo Marsenić sa osam i Petar Đorđić sa sedam golova, dok je Bogdan Radivojević postigao šest golova.