0

‘STAROJ DAMI’ PRIPAO DERBI: Rosoneri doživeli prvi poraz! (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.21 u 22:38

Fenomenalan derbi odigran je na ‘San Siru’!

AC Milan je na svom stadionu od 20:45 dočekao ekipu Juventusa, u okviru derbija 16. kola Serije A.

Prvo poluvreme je bilo veoma turbulentno. Uvodnih 20 minuta smo svedočili isključivo dominaciji Juventusa, koji je to uspeo da iskoristi u 18. minutu, kada je nakon prelepe asistencije Dibale, Kijeza postigao pogodak.

Sevale su šanse na obe strane, a golmani Donaruma i naročito Ščesni su briljirali. Nakon jedne sumnjive situacije na polovini terena, Milan oduzima loptu i dolazi u veoma izlgednu šansu za gol, koju u pogodak pretvara Kalabrija. Sjajna asistencija Leaoa, i još bolje završnica Kalabrije.

Nastavak utakmice prošao je u znaku Juventusa. Prvo su poduplali prednost preko istog dvojca kao i kod prvog gola. Dibala za Kijezu i onda sjajan udarac. Treći gol režija je rezervista, Kuluševski je sjajno prošao i sve ostavio na tacni MeKiniju.

Milan 1-3 Juventus