0
Košarka

RAPSODIJA BRUKLINA I ATLANTE: Najbolja partija Bogdana Bogdanovića u novoj sezoni i prvi poraz Hoksa! (VIDEO)

Objavljeno: 31.12.20 u 10:23

Košarkaši Atlante doživeli su prvi poraz u novoj sezoni posle četiri odigrane utakmice, pošto su u gostima izgubili od Bruklin Netsa rezultatom 145:141.

Srppski košarkaš, Bogdan Bogdanović, odigrao je najbolju utakmicu do sada u dresu Hoksa – postigao je 22 poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Viđena je prava košarkaška rapsodija, utakmica sa puno poena, bez prevelikog angažovanja u odbrani.

U prvoj četvrtini videli smo čak 79 poena (38:41) i Hoksi su imali prednost. Bogdanović je u prvoj deonici ubacio dve trojke.

Kolins se isticao u drugoj četvrtini, a Bogdan je još dve trojke ubacio u tom periodu i pogodio dva bacanja.

Atlanta je u treću četvrtinu ušla sa poenom razlike, da bi ta prednost u jednom trenutku išla i na +6. Karis Levert je Bruklinu doneo preokret, ali onda Bogdanović pogađa dve trojke i Hoksi ponovo dolaze do +6.

Princ vraća Netse u igru i u poslednjih 12 minuta ulazi se sa +2 za Atlantu.

Bogdanović je vezao četiri poena na startu poslednje četvrtine, ali je i Bruklin pojačao ritam i Kajri Irving i Levert donose preokret.

Utakmicu je u poslednjem minutu dvojkom prelomio Kajri Irving, da bi Durent bacanjima overio trijumf.