0

DRAMA U FINALU KUPA PRIPALA ZVEZDI! Crveno-beli posle peteraca porazili Radnički!

Objavljeno: 29.12.20 u 20:05

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije!

Ekipa Radničkog nije uspela da odbrani trofej Kupa Srbije, pošto su poraženi posle
peteraca od crveno-belih.

U regularnom delu bilo je 8:8, dok je Zvezda slavila na peterce – 5:4.

Radnički je dobro otvorio utakmicu i golovima Lukića i Stanojevića poveo sa 2:0, ali je Zvezda odgovorila preko Vukićevića i Markovića za izjednačenje (2:2). Ipak, da Kragujevčani odu na prvi predah sa minimalnim vođstvom postarao se Aleksa Ukropina – 3:2.

Usledila je pomalo neobična druga četvrtina u kojoj nij e bilo golova, a intervencijama su se isticali golmani na obe strane.

Na startu drugog poluvremena crveno-beli su preokrenuli preko Vukićevića i Vićkovića (4:3),
posle čega se Radnički vratio u vođstvo nakon dva vezana gola Ukropine (6:5).

Međutim, Zvezda je uzvratila serijom 3:0, kada je Basara prvi put doneo Beograđanima dva gola prednosti (8:6). Činilo se tada da je Zvezda nadomak pobede, ali ni Radnički nije rekao poslednju reč. Smanjio je odmah zaostatak preko Ukropine, a minut i po pre kraja i izjednačio golom Brankovića – 8:8.

Prvi peterac promašio je Marko Radulović, a potom su svi igrači bili precizni, pa je pehar otišao u ruke crveno-belih. Za Radnički su pogađali Rašović, Lukić, Ukropina i Janković, dok su za Zvezdu precizni bili Vukićević, Basara, Subotić, Šulc i Tankosić.

Vidljiv je bio umor igrača Radničkog koji su prethodnog dana odigrali jako teško polufinale sa
Novim Beogradom, dok je Zvezda imala lakši duel sa Partizanom.