0
Košarka

BOGDANOVO LOŠE ŠUTERSKO VEČE: Trej Jang ‘vukao’ Atlantu do druge pobede u sezoni (VIDEO)

Objavljeno: 27.12.20 u 09:45

Košarkaši Atlante Hoksa upisali su i drugu pobedu u NBA sezoni, pošto su savladali Memfis Grizlise rezultatom 122:112.

Naš reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je nešto slabiji meč, pošto ga njegovo glavno oružje, šut za tri poena, nije služio. Postigao je sedam poena, uz šut iz igre 2/10, 1/1 za dva poena i 1/9 za tri, dok je bacanja imao 2/2. Upisao je i devet skokova, dve asistencije i ukradenu loptu.

Memfis je imao dobru prednost na startu utakmice od osam poena, ali su Hoksi zahvaljujući Najtu i Uerteru sa klupe uspeli da preokrenu i na prvi mali odmor odu sa +5.

Razigrao se Dža Morent, pa je u drugoj četvrtini i viđen duel njega i Treja Janga.

Druga četvrtina bila je izuzetno efikasna, igralo se brzo na obe strane, a Hoksi su na poluvreme otišli sa +2.

Drugo poluvreme otvoreno je velikim brojem pogođenih trojki. Bogdan se vratio na pet minuta do kraja treće četvrtine u igru, a sjajni Uerter nastavio je da rešeta i Hoksi su na četiri minuta do kraja deonice došli do +7.

Pred kraj deonice šuter Memfica, Dilon Bruks vezuje devet poena i donosi preokret svom timu.

Bogdanović četvrtu četvrtinu otvara prvom trojkom na meču iz osmog pokušaja, a Atlanta dolazi opet do +7.

Jang je dominirao, pogađao je i asistirao, išao na liniju penala, ali je Memfis zahvaljujući Morentu i Valančijunasu uspeo da se vrati na poen zaostatka na šest minuta do kraja.

Na 1:46 do kraja i +3 za Atlantu dogodio se možda i ključni detalj. Morent je napravio faul i dobio tehničku zbog prigovora, pa su Hoksi otišli na +6, što se ispostavili kao nedostižna prednost za Grizlise.

Fantastičan u pobedi svog tima je bio Tre Jang. Upisao je 36 poena i devet asistencija. Pratili su ga Uerter sa 21 poenom, Hanter sa 15, Najt sa 14 i Kolins sa 13.

U redovima Memfis Grizlisa istakao se Morent sa 28 poena i sedam asistencija.

Anderson je dodao 20 poena i 14 skokova, Bruks je imao 19, Valančijunas 13 poena i 12 skokova.