0

VELIKO IZNENAĐENJE: Arteta bolji od Lamparda!

Objavljeno: 26.12.20 u 20:23

Gradski derbi pripao domaćoj ekipi!

U okviru 15. kola Premijer lige Engleske, Arsenal je ugostio ekipu Čelsija.  Domaća ekipa se nalazi u velikim problemima, decenijama nisu imali ovako loš start sezone. Sa druge strane, ekipa Frenka Lamparda igra odličan fudbal i nalazi se u odličnoj formi.

Večeras je na terenu bilo veoma drugačije! Arsenal je ubedljivo slavio! Meč je završen rezultatom 3:1 u korist ekipe koju sa klupe predvodi Mikel Arteta.

Prednost domaćinu je doneo Lakazet! Reprezentativac Francuske je bio precizan sa bele tačke u 34. minutu meča. Samo 10 minuta kasnije, Granit Džaka je duplirao prednost Arsenala.

Očekivalo se da Čelsi startuje bolje u nastavku igre, ali do toga nije došlo. Veliku prednost domaćinu doneo je mladi napadač Bukajo Saka u 56. minutu utakmice.

Čelsi je uspeo da ublaži poraz golom Ejbrahama u 87. minutu.

Trener Arsenala Mikel Arteta napokon ima razlog za zadovoljstvo!