0
Košarka

MILVOKI ‘DEMOLIRAO’ GOLDEN STEJT! Očajno drugo poluvreme Voriorsa, Baksi na +39! (VIDEO)

Objavljeno: 25.12.20 u 23:10

Košarkaši Milvoki Baksa deklasirali su Golden Stejt Voriorse u drugom meču božićnog dana rezultatom 138:99!

Milvoki je ostvario pobedu nakon početnog poraza od Bostona, dok su Voriorsi doživeli još jedan ubedljiv poraz.

Prva zvezda Baksa, Janis Adetokumbo, imao je veoma slabo prvo poluvreme.

Ubacio je šest poena uz šut iz igre samo 1/6, a slobodna bacanja šutirao je 4/11.

Međutim, to nije napravilo problem domaćinu, pošto je Midlton u prvom poluvremenu ubacio 21 poen, a dobru pomoć imao je i u Divićencu, koji je dodao 11.

Voriorsi su trojke šutirali 2/13 u prvoj četvrtini, dok je Milvoki mnogo bolje šutirao i imao je +8 posle prvih 12 minuta.

Bilo je to veoma efikasno prvo poluvreme, u kom je viđeno 132 poena, a na kraju su Baksi imali +10 posle prvog dela igre.

Drugo poluvreme ‘Ratnici’ su odigrali veoma loše.

Uspeli su da se približe u jednom trenutku na pet poena zaostatka, ali dalje od toga nisu mogli.

Baksi su na startu drugog poluvremena imali +16, koja je porasla i na +20 pred kraj treće četvrtine.

Na kraju treće deonice ušli su i rezervisti, a prednost pred poslednjih 12 minuta bila je +24.

Rutinski je u četvrtoj četvrtini Milvoki odradio posao i gledali smo neobaveznu košarku u poslednjem kvartalu. Na kraju su Voriorsi doživeli pravu katastrofu.

Do pobede su Milvoki predvodili sjajni Kris Midlton sa 31 poenom i Janis sa 15 poena uz to aktuelni MVP je dodao 14 skokova i četiri asistencije.

Dobri su bili i Divićenco i Ogastin sa po 13 poena.

U ekipi Golden Stejt Voriorsa istakli su se Kari sa 19, Vajzmen sa 18 i Vigins sa 12 poena.