0
Košarka

MAJAMI NA KRILIMA ROBINSONA I DRAGIĆA NADIGRAO PELIKANSE: Zajon i Ingram nemoćni protiv Hita! (VIDEO)

Objavljeno: 25.12.20 u 21:07

Košarkaši Majami Hita savladali su Nju Orleans Pelikanse u prvom božićnom NBA meču rezultatom 111:98.

Pelikansi su bolje otvorili utakmicu i Vilijamson i Ingram su brzo doneli gostima +8 u prvoj četvrtini.

Međutim, Majami se vratio pred kraj prve četvrtine i uspeo da preokrene rezultat, pa su na prvi mali odmor otišli sa +3.

Još ubitačniji bili su u drugoj deonici, u kojoj su ubacili 37 poena, a u prvom poluvremenu posebno se istakao Dankan Robinson.

Postigao je šest trojki iz osam pokušaja i oborio NBA rekord za najviše trojki u jednom poluvremenu na Božić.

Majami je na poluvremenu imao +13. Domaćin je održavao dvocifrenu prednost tokom cele treće četvrtine, a Ingram i Zajon su pokušavali da vrate Pelikanse u meč.

Pelikansi su uspeli pred kraj treće deonice da ublaže zaostatak i konačno probiju tu barijeru dvocifrene prednosti Majamija.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa +9 za Hit, a početak je bio spor i posle prva četiri minuta poslednje deonice prednost je bila ista.

Redik je na sedam minuta do kraja pogodio trojku i vratio Pelikanse na minus šest prvi put još od početka druge četvrtine. Oborio je i rekord, pošto je postigao 24 trojke na Božić, najviše u istoriji.

Sjajni Hiro je brzo trojkama vratio Majami na +12 na 5 minuta do kraja.

Pelikansi nisu ponovo uspeli da se vrate u meč i Majami je rutinski priveo meč kraju.

Do pobede ih je vodio Robinson sa 23 poena i pet skokova. Dragić je dodao 18 poena i devet asistencija, Adebajo 17, Bredli 12, a Hiro 11 poena.

Na drugoj strani, Ingram je postigao 28 poena, a Zajon Vilijamson 31 poen i 14 skokova.