0
AdmiralBet ABA Liga

BUDUĆNOST SE VRATILA NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Krka rutinski savladana u Podgorici! (VIDEO)

Objavljeno: 25.12.20 u 19:30

Košarkaši Budućnosti savladali su Krku u meču 12. kola ABA lige rezultatom 70:62.

Domaći tim se nakon poraza od ekipe Mege u prethodnom kolu, vratio na pobednički kolosek.

Budućnost je dobro otvorila utakmicu i posle prvih 10 minuta imala je osetnu prednost od devet poena razlike.

U drugoj četvrtini videli smo ukupno samo 20 poena, pošto je rezultat te deonice bio 11:9.

Domaćin je sa +11 ušao u drugo poluvreme, a ta prednost rasla je i do +19, što je Krka uspela da smanji na 10 poena razlike pred početak poslednje četvrtine.

Na četiri minuta do kraja je Krka uspela da dođe do -4, ali je Budućnost rutinski održala prednost i privela meč kraju.

Dela Vale je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Pratili su ga Nikolić sa 13 i Kobs sa 12 poena.

U poraženom sastavu istakao se Škifić sa 24 poena.