0

DERBI PRIPAO LIVERPULU: Klop bolji od Murinja!

Objavljeno: 16.12.20 u 23:45

Aktuelni šampion ponovo prvi na tabeli!

U okviru 13. kola Premijer lige Engleske, Liverpul je na ‘Enfildu’ dočekao Totenhem. Izabranici trenera Jirgena Klopa,slavili su rezultatom 2:1.

Mo Salah je doneo prednost domaćoj ekipi u 26. minutu! Nije se dugo čekalo na izjednačenje! Son je zatresao mrežu golmana Alisona samo sedam minuta kasnije.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata. U nastavku meča Liverpul je nastavio da kontroliše igru. Lopta je tokom većeg dela meča bila u posedu domaćih.

Ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Žoze Murinjo se kao i obično opredelila na defanzivu i kvalitetnu igru iz tranzicije.

Konačan rezultat meča postavio je Roberto Firminjo u 90. minutu! Brazilac je nakon asistencije Robertsona savladao iskusnog Uga Lorisa.